Obsah

 

JídelnaJídelna JídelnaKuchyňKuchyň a

Školní jídelna  byla do roku 2002 součástí Mateřské školy Bílý Kostel nad Nisou, od 1.1.2003 se stala součástí Základní školy Bílý Kostel nad Nisou a to  spolu s  mateřskou školou.

 

     V naší školní jídelně se provádí běžný stravovací program. Vaří se ze základních surovin a dbá se na to, aby bylo zachováno co nejvíce přirozených složek potravin. Do jídelníčku jsou zařazovány potraviny bohaté na vitamíny ( syrová zelenina a ovoce ), ryby, jako doplněk jogurty a jiné mléčné výrobky.

     Aby se snížilo podávání cukru dětem jak MŠ tak žákům ZŠ i dospělým strávníkům, podávaly se nápoje obohacené o jód a vápník ( multivitamínové nápoje), minerální vody s příchutí, džusy a různé druhy ovocných čajů.

     K zajištění kvality jídel se provádí  výpočet spotřebního koše, který napomáhá ke kvalitnímu  sestavování jídel.

     Ve školnim roce 2018/2019 v měsících květen 2019 až srpen 2019 proběhla celková rekonstukce celého hospodářského pavilonu, kde se nachází školni jídelna, kuchyň, sklady potravin, zeleniny, čistících prostředků a sociálního zařízení pro děti, žáky a personál kuchyně. Také se vybudovala školní šatna se samostatnym přístupem a vybavená umyvadlem s teplou vodou, mýdlem a jednorázovými ručníky.