Ovoce do škol – exotické ovoce

Typ: ostatní
Ovoce do škol – exotické ovoce Pokračujeme v osvědčeném projektu. Letos nás čekají oblíbené ochutnávky exotického a prémiového ovoce a zeleniny. Seznamujeme se s neobvyklým ovocem jako je nashi, orientální druh hrušky z Číny a Japonska. Avokádo pochází z Mexika. Existuje mnoho druhů, u nás jsou známé varianty se zelenou, černou i černohnědou slupkou. Mochyně je příbuzná s rajčaty, ale chutí připomene spíše jahody či ananas. Pěstuje se ve střední a jižní Africe, v jižní Americe, ale občas ji potkáme i v Evropě, například v Řecku. Mango pochází z Indie. Granátové jablko pochází z Persie. Cherimoya chutí připomíná smetanové karamely a pochází z jižní Ameriky, kde ji původně pěstovali indiáni. Ochutnáváme i známější ovoce a zeleninu, vždy si pochutnáme a hlavně - jíme zdravě!

Vytvořeno: 22. 1. 2019
Poslední aktualizace: 22. 1. 2019 12:17